Dosar pentru redobandirea cetateniei romane

17 ianuarie 2019 154

Buna. Spuneti-mi, va va rog: am depus dosarul pe 18.08.2016 la Bucuresti. Am scris cateva scrisori la ANC, pe data 14.06.2018 mi-au raspuns ca comform legii mi se va comunica raspuns in interiorul termenului de 5 luni. Pe data de 26.10.2018 mi se comunica ca comform legii mi se va comunica in interiorul la 5 luni. Care este problema, ca tot ma intind din 5 in 5 luni. Unde sa mai scriu, unde sa ma adresez? Va multumesc!

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna ziua,
Autoritatea sus enunțată este unica care are drept domeniu de activitate examinarea cauzei.
Urmează să dialogați cu ei la expirarea perioadei enunțate, într-un fel bombardare cu corespondență.
Sau puteți încerca să contractați pe cineva care se ocupă cu asemenea cauze pentru a vă asista.

29 ianuarie 2019