Dovada achitării pensiei alimentare

3 septembrie 2019 97

Bună ziua. Persoana cu care trăiesc acum plătește fostei soții pensie alimentară. Pur și simplu îi pune banii pe cardul pe care îl are ea deschis la bancă. Pe chitanța de la bancă nu se menționează că e pensie alimentară. Dar ne temem că pe viitor poate să spună că nu a plătit. Pentru că ea tot ce acel card primește bani și din alte surse. Cum să procedăm?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna
Solicitați la bancă, in destinația plății sa fie scris expres că, depuneți sume financiare cu titlu de plată a pensiei alimentare pentru minorul ...

4 septembrie 2019