Drept la mostenire

6 septembrie 2018 44

Parintii mei au divortat cand aveam 3 ani, eu am purtat numele de familie al tatalui. Bunelul si tata au decedat. Am vreun drept de a pretinde la mostenire? Mersi!

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
  • Avocat
  • Alte domenii
  • Alte contravenţii

Faptul că părinții au fost divorțați nu vă împiedică să-i moșteniți pe tata și bunicul Dvs. Au importanță, însă, mulți alți factori, cum ar fi vârsta Dvs., existența altor moștenitori, existența testamentelor, timpul care s-a scurs de la decesul persoanelor indicate etc. Dați mai multe detalii ale situației, pentru a... mai detaliat primi un răspuns mai complet.

6 septembrie 2018