Drept penal

10 august 2017 152

Comiterea infractiunii prevazute de articolul 264 /1 alineat 3 a rezultat in sanctionarea cu amenda in marime de 550 de unitati contraventionale si privarea de dreptul de a conduce mijloace de transport pe termen de 3 ani. Dupa 3 ani, am dreptul sa conduc masina fara a da examene? Probleme nu voi avea?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Bună seara,

Veți putea conduce fără probleme, veți avea nevoie iarăși de certificatul medical și de cel narcologic, iar de la INP acordul pentru a conduce.

11 august 2017