Dreptul companiei de constructie dupa darea in exploatare a blocului

25 iulie 2017 92

Buna ziua, am o intrebare, va rog. Blocul locativ este dat in explotoare, asociatia este pe cale de inregistrare. Compania de constructii acum doreste din oficiul pentru presedinte care se afla in scara blocului sa faca debara. E in drep sa faca astfel de schimbari? Multumesc!

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
SILVIU POTÎRNICHE
  • Avocat-stagiar

Este în drept, dacă au autorizația pentru acea construcție, conform Legii.

25 iulie 2017