Drepturile partii vatamate

21 ianuarie 2019 20

Pot lua dosarul spre a-l consulta? Care este procedura?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Igor Brinișter
  • Avocat
  • Alte domenii
  • Alte contravenţii

Buna Dna Alina,
Dacă dosarul a fost trimis în instanța de judecată, va adresați direct la grefier sau asistentul judiciar al judecătorului în gestiunea căruia este dosarul.
Poate fi necesar, ca în prealabil să depuneți o cerere prin intermediul cancelariei.
Pentru orice eventualitate vă recomand să depuneți din start o cerere prin cancelarie.... mai detaliat Cererea de a lua cunoștință cu dosarul poate fi depusă inclusiv printr-un mesaj expediat prin intermediul poștei electronice.

21 ianuarie 2019