Droguri

25 iunie 2022 32

Buna ziua. Am avut perchezitie la domiciliu si au gasit in casa in jur de 200 g de droguri. Politistii mi-au spus ca pot evita pedeapsa daca ajut ancheta la retinerea celor care mi le dau si am vrut sa aflu cat de adevarat este asta. As dori sa primesc o consultatie.

Jurist comments 1

Andrei Țurcan
  • Jurisconsult
  • Contravenţii rutiere
  • Alte contravenţii
  • Alte domenii

Bună ziua Victor.

Pentru ajutorul anchetei puteți spera doar la o reducere a pedepsei. Însă această reducere nu este garantată și se va decide de către instanța de judecată.
Deci este doar pe jumătate adevărat.
Dacă însă strategia voastră este să recunoașteți vinovăția atunci deja este sens de colaborat pe deplin pentru a... mai detaliat mări șansele la un termen de pedeapsă mai mic.

26 iunie 2022