După divorț, cei 2 copii minori vor rămâne cu mama sau cu tata?

21 iunie 2019 203

Bună ziua! Vreau sa dau la divorț, însă avem doi copii - unul de 2 ani și 7 luni și unul de 7 luni! De ce acte este nevoie? Mai doresc să știu dacă copii vor rămâne cu mine sau cu soțul?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna ziua,
De regulă se optează în favoarea mamei, totul depinde de probele ce țin în favoarea bunei stări și grijei față de copii.
Vedeți model https://yavo.md/files/posts/131/ActiuneDesfacereCasatorieYavo.doc

22 iunie 2019