Dupa un conflict cu un sofer neadecvat, am gasit roata masinii sparta si capota zgariatabunului ( transportul propriu)

5 decembrie 2019 29

Buna ziua ! Aproximativ o luna in urma, ieșind de la serviciu am observat ca in spatele masinii mele in mijlocul străzii era parcata o masina si respectiv nu puteam sa ies. In câteva minute a aparut proprietarul mașinii. Eu i-am spus să-mi permită sa ies, la care el a început a striga într-un mod agresiv ca aceste 3 locuri sunt ale lui, ca intenționat nu o să-mi permită sa ies. L-am rugat sa-mi prezinte vreun act care confirma ca locurile ii aparțin și eu nu mai parchez in locul respectiv. Desigur ca nu a vrut să-mi prezinte niciun act. I-am zis ca voi chema politia, iar el îmi zice: cheamă pe cine vrei, sa vezi ce-o sa pățești intr-o zi cu masina. Am sunat la poliție, le-am explicat situația. Soferul respectiv urca in masina, deschide geamu și îmi zice iar: sa vezi ce-o sa pățești cu masina intr-o zi! Ieri, data de 04.12.2019 ora 16.00, ies de la serviciu si găsesc roata sparta și capota zgâriată in câteva rânduri. Am chemat iar poliția, in decurs de o ora jumatate s-a apropiat o domnișoara, presupun ca era începătoare, pentru ca ea ma întreba ce sa scrie, deci se vedea ca nu are experiența. La intrebarile mele nu știa ce să-mi răspundă. Spuneți-mi, va rog, cum sa procedez, persoana cu care am avut acest conflict este o persoana tulburata mintal, foarte agresiva. Mie îmi este frica de el.

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
SILVIU POTÎRNICHE
  • Avocat-stagiar

Bine ai venit pe yAvo!
•••
Trebuie sa cereti de la politie examinarea cazului. Poate prin preajma sunt camere de supraveghere.
Mergeti la politie si cereti sa faceti declaratii scrise. In declaratii, enumerati tot ce ati scris aici si scrieti ca suspectati acea persoana.
Daca cunoasteti numele persoanei sau numerele de inmatriculare ale masinii... mai detaliat persoanei respective - comunicati-le politiei si solicitati-le sa examineze aceasta pista.

6 decembrie 2019