Durata determinata a contractului individual de munca al cadrelor didactice pensionate

29 mai 2018 33

Cu cadrele didactice pensionate se incheie contract individual de munca pe durata determinata 01/09 - 30/05 (perioada anului de studii) - 52 zile calendaristice concediu sau de la 01/09 - 01/09 cu 62 zile calendaristice concediu? Multumesc!

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna ziua,
Pe tru a nu gîci, reieșind din faptul că este un domeniu specific, consultați situația la prima sursă adică inspecția muncii, atunci veți fi informat pe deplin
https://ism.gov.md/ro/content/contacte

7 septembrie 2018