E de proces de judecata ori ba...

9 decembrie 2019 34

Buna ziua. Cu aproximativ doi ani în urma, am procurat un televizor de la rețeaua de magazine X, unde in afară de prețul televizorului, am plătit încă 500 le pentru o oarecare asigurare în caz se apar defecte (nu se repară televizorul, dar se înlocueşte). Dacă însă, nu apar asa probleme în termenul de doi ani, în ultimele 30 zile putem să ne apropiem şi să procurăm ceva de acea sumă ori vom fi scutiți la cumparătură de acea difetența. Acuma rețaua X zice că suntem scutiți numai 50 procente, adică am fost amăgiți la procurarea televizorului. Au dreptate cei de la X? Ori e furt? Avem si o hârtie eliberată de ei la acel moment. Mulțumesc.

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Buna ziua,

Înaintați către aceștia o cerere prealabilă și anexările înscrisul respectiv care face dovada negocierilor și obligațiilor care și le-au asumat compania, în caz contrar înaintați o acțiune în judecată.

În mod amiabil puteți lua legătura cu administratorul companiei și să-i comunicați situația survenită .

9 decembrie 2019