E mai bine sa mergem cu practica prin amnistie sau e mai bine cu eliberare conditionata?

28 iunie 2017 267

Buna seara as vrea un sfat in privinta eliberarii conditionate. E mai bine sa mergem cu practica prin amnistie sau totus e mai bine cu eliberare conditionata. Va multumesc.

Jurist comments 3

Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Bună seara,

Cu siguranţă amnistia este mult mai rentabila deoarece simplu vorbind, liberarea condiţionată vă impune anumite condiţii care intr-o anumită perioadă urmează strict sa le respectaţi, altfel, la încălcarea uneia dintre ele, liberarea condiţionată va fi substituită prin pedeapsă cu inchisoarea.

Trebuie sa vedeți dacă infractiunea... mai detaliat comisă de dvs cade sub amnistie, şi dacă da, atunci vi se înlătura pedeapsa penală.

28 iunie 2017
Călin Bobeică
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Suplimentar : amnistia se aplica odata in viata , si de asta ar trebui sa va alegeti prioritatile !
Totusi cunoscind justitia noastra , daca e posibil de aplicat eliberarea conditionata , atunci mai bine sa fie aplicata , or nu stiti cum se intoarce roata si ve-ti avea vreodata... mai detaliat nevoie de amnistie :)
Succese !

29 iunie 2017
Călin Bobeică
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere
29 iunie 2017