Urmarirea apartamentului tatalui pentru datoriile mele

28 ianuarie 2021 38

Buna ziua. E posibil ca pentru credite mele neachitate sa fie urmărit apartamentul care aparține 100% tatălui, in care eu am doar viza de reședința?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna
nu este în drept să urmărească apartamentul, însă pot crea probleme atît timp cît aveți viza de reședință în acel imobil, se prezumă că careva din bunuri din imobil vă pot aparține, astfel, la etapa de executare silită executorul ar putea sechestra și ridica bunuri din imobil.

29 ianuarie 2021