E posibil de anulat procura generala?

21 iulie 2018 56

Buna ziua! E posibil de anulat procura generala daca persoana e in viata? E vorba ca persoana care a primit procura a scris jumatate din bunuri pe ea.

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Igor Brinișter
  • Avocat
  • Alte domenii
  • Alte contravenţii

Buna,
Sigur că este posibil să revocați împuternicirele acordate prin procură persoanei respective.
În acest sens ar trebui să informați persoana respectivă, expediind în adresa acesteia o notificare, cu scrisoare recomandată, însoțită de aviz de recepție. Pentru dvs păstrați un exemplar al notificării.
Dacă persoana a acționat contrar voinței celui reprezentat actele juridice... mai detaliat încheiate de către aceasta ar putea fi anulate.

21 iulie 2018