E posibil sa vină amenda prin poștă?

15 august 2019 84

Locuiesc la un domiciliu temporar, cel permanent nu există de ceva ani. În cazul în care sunt citat la sediul agentului constator pentru întocmirea procesului verbal, dar nu primesc scrisoarea, adică nu sunt informat, care e procedura? Pot fi dat în judecată? E posibil sa vină amenda prin poștă? Mulțumesc.

Jurist comments 1

SILVIU POTÎRNICHE
  • Avocat-stagiar

Bine ai venit pe yAvo!
°°°
Procesele verbale posibil ca sunt trimise la adresa Dvs de domiciliu. Asta nu vă scapă de amenzi, decât dacă nu trece termenul de prescripție de un an.

15 august 2019