E posibil vinzarea unei case unde traeste o mama singura si cu 3 copii minori, cind dok. sint pe fratele ei, ea avand doar domiciliul?

21 iunie 2017 114

E posibil vinzarea unei case unde traeste o mama singura si cu 3 copii minori, cind dok. sint pe fratele ei, ea avand doar domiciliul?

Jurist comments 1

Cristian Șchiopu
  • Student

Bună ziua, Igor

Atâta timp cât fratele este unicul proprietar al casei, acesta poate vinde casa, oricând, având tot dreptul, indiferent de persoanele care sunt domiciliate în acea încăpere.

Dacă mai aveți întrebări, nu ezitați să le adresați.

Mult succes!

21 iunie 2017