E posibilă prelungirea pașaportului român?

9 iunie 2017 179

Buna ziua. Vă rog să mă consultați în următoarea problemă: fiica mea de 12 ani urmează să-și prelungească pașaportul român, care expriră în ianuarie 2018, luând în considerare că nu este inclusă în certificatul de cetățenie a niciunuia din părinți. Am citit multe articole că există probleme în acest sens, dar nu știu dacă se referă și la copiii minori sau doar la cei care au împlinit deja vârsta de 18 ani. Mulțumesc anticipat de răspuns. O zi bună!

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Levitschii Iurii
  • Jurisconsult

Buna ziua. Cred ca cel mai bun si actual raspuns il primiti de la autoritatile competente a Romaniei, incercati sa luati legatura chisinau.mae.ro

9 iunie 2017