E valabil procesul verbal intocmit peste 13 zile de la comiterea incalcarii?

8 august 2017 65

Procesul verbal a fost intocmit la 13 zile dupa incalcare. Il pot contesta? Multumesc.

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Presupun că în aceste 13 zile a avut loc procesul de constatare a faptei contravenţionale desfăşurat de agentul constatator, colectând și administrând probe după care a încheiat procesul verbal cu privire la contravenție..

Dacă considerați totuși că a-ți fost lezat în drepturi sau a-ți depistat careva erori la întocmirea acestuia cu... mai detaliat siguranță îl puteți contesta.

9 august 2017