Echivalare diploma studii

16 iunie 2018 55

Buna ziua! Doresc sa echivalez o diploma de maistru in constructii obtinuta in Moldova inainte de 1991. Echivalarea este pentru Spania. Este posibil? Daca da, care e procedura? Multumesc!

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Marina Bzovii
  • Avocat-stagiar
  • Alte domenii

Bună Corina,
Este posibil de echivalat studiile în Spania pentru că există un Acord dintre Moldova şi Spania de recunoaştere a actelor de studii, titlurilor ştiinţifice şi ştiinţifico-didactice, calificărilor şi competenţelor, însă procedura de echivalare a diplomelor în Spania este prevăzută de Legislația Spaniei. Puteți încerca să contactați ambasada Spaniei în... mai detaliat Moldova https://www.viza.md/content/consulatul-onorific-al-regatului-spaniei.
Succese!

6 iulie 2018