Eliberare-angajare la serviciu

21 mai 2018 51

Sunt in concediu de maternitate. Vreau sa ma eliberez din functia care o detineam pana la concediu si sa ma angajez in alta functie. Care e procedura legală?

Comentariile juriștilor 2

Descărcaţi discuția
Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Concretizați dacă doriți să altă funcție în cadrul aceleași instituții sau nu ?!

21 mai 2018
Iulia Furtuna
  • Avocat

Daca este la acelasi angajtor, se perfecteaza trasfer cu modificarea contractului de munca existent; daca la alt angajator, depuneti cerere de demisie, iar la noul loc de munca veti incheia un nou contract de munca.

22 mai 2018