Eliberarea actelor de absolvire prin procura

21 august 2020 17

Buna ziua. Eu sunt cetatean al MD si RO. Poate colega mea, in baza unei procurii perfectate pe teritoriul MD, sa ridice in RO actele mele de finalizare a studiilor? Multumesc.

Jurist comments 2

Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna
Nu ar trebui sa fie probleme, insa verificati local in RO care sunt condițiile, este imposibil de a oferi un raspuns suta la sută, vorbim de legea unui alt stat.

22 august 2020
Rodica Jereghi
  • Jurisconsult
  • Alte domenii

bună
în cazul în care ați făcut o procură persoanei care este cetățean român atunci va putea fără probleme să vă ridice actele.

22 august 2020