Eliberarea titlului executoresc

19 mai 2019 25

Poate cineva sa ma ajute cu un exemplu de cerere pentru eliberarea titlului executoriu privind scoaterea de la pensia alimentara a copilului?

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Bună ziua,

Întrebarea nu a fost înțeleasă, aveți nevoie de un model de cerere pentru a nu mă fi încasată pensia alimentară de la debitor prin intermediul executorului? Daca da, atunci vă adresați la executor în gestiunea căruia se află dosarul cu o cerere in acest sens formulată în formă simplă... mai detaliat că sa fie încetată procedura de executare.

20 mai 2019