Eliberarea titlului executoriu

18 ianuarie 2019 177

Buna ziua. Am scris cerere pentru eliberarea titlului executoriu încă pe data de 3 ianuarie, au spus sa vin să îl iau peste 5 zile. Așa și am făcut însă nu mi s-a eliberat nici in ziua de azi pe motiv că dosarul este la judecător însă judecătorul și-a schimbat sediul la alta judecătorie. Cum pot sa primesc titlul mai repede (este pentru incasarea pensiei alimentara a copilului)?

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Buna ziua

Chiar astăzi am ridicat la fel un titlu executoriu chiar din sediul instanței vechi chiar dacă judecătoria și-a schimbat sediul.

In cazul dvs incercati sa sunați la sediul instanței unde sa mutat judecătorul și să aflați numărul de telefon a grefierei pentru a întreba soarta titlului.

Or, adresați-vă direct în instanță... mai detaliat unde se află acum judecătorul la secția de ridicare a actelor.

18 ianuarie 2019