Emiterea ordinului cu privire la redobandirea cetateniei romane

6 august 2020 301

Buna ziua. Sotul a depus dosarul pentru redobandirea cetateniei romane si numele lui apare in ordinul din data de 28.07.2020, dar inca nu o primit scrisoare recomandata de la ANC. El poate deja sa faca programare pentru depunerea juramantului, sau trebuie sa astepte acea scrisoare? Mersi mult.

Jurist comments 1

Rodica Jereghi
  • Jurisconsult
  • Alte domenii

Bună
Dacă are toate datele necesare pentru programare la jurământ, sigur că poate. Scrieți un mesaj pe cetatenie@just.ro și ei vă vor da, gratis, detalii concrete cum să procedați.

7 august 2020