Escrocherie

1 martie 2018 66

Buna ziua. Au fost dati bani mari unei ghicitoare/vrajitoare false pentru anumite servicii. Rezultat nu s-a obtinut. Nu am niciun document ca i-au fost acordati acesti bani, in jur de 6.000 euro. Este vreo cale legala pentru a restitui acesti bani? Multumesc anticipat.

Comentariile juriștilor 2

Descărcaţi discuția
Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Este foarte greu de demonstrat cumva acest fapt, totuși vorbim despre o sumă mare de bani, urmează să nu repetați astfel de greșeli fără întocmirea unor acte..

1 martie 2018
  • Jurisconsult

Dl. Igor, eu vă propun să mai încercați, dar să fiți înzestrat cu un telefon pefomant, care pote să înscie tot ce se ptrece la vrăjitoare, concomitent să atingeți întrebarea de ce nu s-a primiut ceia ce ați încercat de o suma 6000 lei.Eu vă asigur că vrăgitoarea a să... mai detaliat nimerească înb căpcană, ma departe plîngere la poliție și așa mai departe, succese.

6 ianuarie 2020