Escrocherie?

23 iulie 2021 212

Buna ziua. O luna si jumătate in urma un baiat mi-a propus sa iau un credit pe numele meu in marime de 20.000 lei de la o companie nebancara. A venit cu un prieten pe care l-a prezentat ca fiul șefului companiei de creditare. Din suma primita, 17.000 le-am dat lor si mie mi-au ramas 3.000. M-au asigurat ca peste 2 luni o sa inchida creditul si o sa-l stearga din baza de date. Acum stau si ma gândesc si nu prea am incredere. Ce pot sa fac? Am si inregistrare audio cum el vorbeste in locul meu.

Jurist comments 1

  • Jurisconsult

Buna dl. Marius la început o trebui să vă gîndiți, că poate să fie кидос din partea lor. La DVS e un letigiu civil și nu este escocherie, da băeții sunt escroci, dar poliția nu v-a porni nici-o cauză penală, ei o să motiveze că este un litigiul civil.... mai detaliat Ea încearcă să pregătești o plîngere la poliție pe cazul dat să-i găsețti pe băeți și să le domostrezi ce planuri ai, ai să vezi reacția lor, dacăp nu poți, eu pot să te ajut. Poți apela la E-0maiul meu, viber sau telefonul 068669950.

27 iulie 2021