Escrocherie

7 iulie 2019 43

Am nimerit in asa o situatie. Am gasit pe internet un grup in care se promite ca daca investesti o suma de bani oarecare, dupa 24 ore iti intorc de 2 ori mai mult. Cand am ajuns a 2 zi, am vazut ca am fost pur simplu blocata. Ce trebuie sa fac? Sa merg la politie? Despre persoana data, am doar datele de la card si numele si nici nu stiu daca sunt reale datele. Ajutati-ma, va rog, cu un sfat. Ce e mai bine de facut? Vreau doar sa-mi intorc banii?

Jurist comments 2

Victor Pantiru
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere
  • Alte contravenţii
  • Alte domenii

Buna ziua Iulia!
Imi pare raupentru cele intimplate cu dvs. Daca nu sunt multi bani Va recomand sa o luati ca pe o lectie de viata, de obicei lectiile de viata sunt scumpe, dure dar eficiente. Daca este o suma mai mare atunci trebuie sa incepeti cu o plingere penala... mai detaliat la politie.

8 iulie 2019
  • Jurisconsult

D-na Iulia, este o vorbă la moldoveni costa pelea cît dubala, dacă atunce fos, vă adresați la poliție, cu anexa documentelor care le dispuneși la DVS.

2 ianuarie 2020