Escrocherie

24 august 2023 3

Bună ziua. Am trimis unei persoane 2.750 Euro pentru a primi o moștenire, dar totul s-a dovedit a fi fals. Unde pot depune o plângere sau ce se mai poate face pentru a recupera banii?

Comentariile juriștilor 2

Descărcaţi discuția
Serghei Marciuc
  • Avocat-stagiar
  • Contravenţii rutiere

Bună ziua.
Adresaţivă la poliţie cu o plîngere.

25 august 2023
  • Jurisconsult

Buna ziua Zinaidam colegul dl. Segiu corect v-a orientat, dar în cazul DVS poliție o să facă așa, precum că există un letigiul civil și DVS trebuie să vă adresaâi în instanâă. Eu de exemplu am o metodă sau o foemă de adresare, unde 80% poate să ee foc, DVS... mai detaliat puteți apela la viberul de pe telefonul +37368669950 și noi vom discuta.

25 august 2023