Este activitatea de videochat ilegala in RM?

16 februarie 2020 234

Buna ziua. Este activitatea de videochat ilegala? In cazul in care este ilegala, unde este acest fapt clar stipulat? Exista vreo modalitate de a activa legal in acest domeniu, de a deschide o afacere si a achita impozit pe venitul obtinut? Multumesc!

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
  • Jurisconsult

Bună ziua Valeria,

La întrebarea Dvs. nu există un răspuns clar, or, practica judiciară este diferită în acest sens.

Pentru a vă lumina puțin situația, vă atașez un link cu un studiu teoretico-practice a temei respectiv. Sper să vă ajute.

http://uam.md/media/files/files/dreptul_nr_21__616__9572974.pdf

O zi bună.

21 februarie 2020