Este corect ca in scrisoare sa fie indicat doar traseul, nu si localitatea unde anume a fost comisa incalcarea?

2 aprilie 2019 107

Buna ziua! Pe data de 28.03 am mers cu copilul la Chisinau pentru a efectua niste investigatii medicale. Astazi mi-a venit scrisoare ca am comis o incalcare pe traseul R2, dar nu este specificat unde anume. Spuneti-mi, va rog, atunci cind vine scrisoare cu amenda este corect ca in scrisoare sa fie indicat doar traseul, nu si localitatea unde anume a fost comisa incalcarea?

Jurist comments 1

Cristian Iustin
  • Avocat
  • Alte domenii
  • Alte contravenţii

Buna Diana, prin scrisoarea data doar sunteti informata despre faptul ca a fost fixata o incalcare si despre faptul ca trebuie sa va apropiati la inspectoratul de politie pentru a lua cunostinta nemijlocit cu incalcarea si de a va fi intocmit procesul verbal cu privire la contraventie. In proces deja... mai detaliat o sa fie indicat concret unde cind ora etc.

2 aprilie 2019