Este corect cum a procedat agentul sau pot face contestație?

3 ianuarie 2020 81

In data de 17 iulie 2019 am intrat pe teritoriul României si pe 18 septembrie 2019 am intrat inapoi in Moldova. Pe 17 noiembrie 2019 am intrat iarăși în România si pe 18 decembrie 2019 m-am intors in Moldova.
In data de 2 ianuarie 2020 am plecat spre România cu trenul, dar m-au dat jos si mi-au pus interdictie pentru 4 luni pe motiv că am depasit cu o zi termenul admis de ședere.
Agentul politiei a calculat corect sau pot face contestatie?

Jurist comments 1

SILVIU POTÎRNICHE
  • Avocat-stagiar

Bine ai venit pe yAvo!
•••
Care era termenul de sedere?
Ce fel de drept de sedere aveati?

Daca aveti nevoie de asistenta juridica detaliata, inclusiv la elaborarea contestatiei, puteti sa ma contactati la adresa de email: office.potirniche@yahoo.com

3 ianuarie 2020