Este in Republica Moldova vreo posibilitate de a plati impozitul pe venit nu statului, ci unei institutii (azil de batrani, casa de copii)?

18 iunie 2017 82

Cred ca platesc impozit statului prea multi bani, din care mai nu se face nimic pozitiv, dupa parerea mea! As vrea ca impozitul meu sa mearga la o directa finantare a acelosi institutii de stat!

Comentariile juriștilor 2

Descărcaţi discuția
SILVIU POTÎRNICHE
  • Avocat-stagiar
19 iunie 2017
Cristina Oglinda
  • Avocat
  • Alte domenii

Aici de asemenea puteți găsi un răspuns detaliat la întrebarea dvs.
http://www.crjm.org/legea-2-pe-intelesul-tuturor/

19 iunie 2017