Este necesara incheierea unui act aditional la contract in cazul modificarii adresei juridice a unei parti contractante?

24 aprilie 2018 70

Buna ziua! Este necesara incheierea unui act aditional la contract in cazul modificarii adresei juridice a unei parti contractante?

Jurist comments 1

Igor Brinișter
  • Avocat
  • Alte domenii
  • Alte contravenţii

Buna,
Aceste modificări contract pot fi făcute sub forma unui acord adițional sau printr-o notificare expediată cu scrisoare recomandată și aviz de recepție.
Totuși, va recomandam un acord adițional pentru siguranță.

25 aprilie 2018