Este oare permisa aruncarea deseurilor animale in fundul gradinii intr-o mahala?

2 mai 2018 39

Buna ziua, situatia e urmatoarea. Traind la casa pe pamant am un vecin care arunca toate deseurile, mai bine zis le gramadeste in fundul gradinii (mai departe de casa lui) insa iese ca muntele cela de excremente animale e la aproximativ 25 metri distanta de la intrarea in casa mea. Mai mult de atit, vintul mereu bate din partea vecinului spre mine si aduce un miros insuportabil. (Am si poze)

Jurist comments 1

Călin Bobeică
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Sesizati politia pentru nerespectarea regulilor cu privire la salubritate , poate astfel va intelege persoana ca urmeaza sa efectueze modificari ! Totodata relevante sunt si prevederile codului civil cu privire la vecinatate , insa adresarea cu un astfel de motiv in instanta de judecata ar fi cel putin straniu :)

2 mai 2018