Este obligat angajatorul la eliberarea din funcţie să îmi achite concediul anual pe care nu l-am folosit?

27 mai 2021 27

Bună ziua. Activez într-o companie (SRL) de 2 ani şi doresc să mă eliberez din serviciu. Compania este obligată să îmi achite la eliberarea din funcţie zilele de concediu anual plătit pe care nu le-am folosit?

Jurist comments 1

Alexandru Lungu
  • Avocat
  • Alte domenii

Bună ziua.
Angajatorul este obligat să vă achite salariul și toate zilele de concediu nefolosite în ultima zi de lucru.

28 mai 2021