Este obligatoriu sa depun plangere la politie?

5 iunie 2018 56

Buna! Intr-o dimineata, in jur de ora 2, de afara se auzea muzica si nu puteam dormi. Am sunat la 902 si am spus ca e galagie. Astazi sunt sunata si mi s-a spus sa ma adresez la oficiul politiei sa si scriu plangere. Intrebarea mea este: este obligatoriu sa merg sa scriu aceasta plangere? Am un program foarte incarcat si nu am timp!

Jurist comments 1

Octavian Cazac
  • Avocat

Nu sunteti obligata. Cererea e necesara pentru ca politia sa porneasca investigatia.

15 iunie 2018