Este obligatoriu sa fiu prezent la examinarea contestatiei procesului-verbal?

15 februarie 2020 121

Mi s-a intocmit proces-verbal, pe care l-am contestat. Ulterior am primit scrisoare in care e indicat sa ma prezint la judecatoria Rezina, la examinarea contestatiei. Este obligatoriu sa fiu prezent la aceasta sedinta?

Jurist comments 1

Alexandru Lungu
  • Avocat
  • Alte domenii

Nu este obligatoriu, dacă ați indicat în contestație toate motivele clar și previzibil.
Dacă credeti ca urmează a fi elucidate și argumentate mai bine unele aspecte, vă recomand să vă prezentați.

16 februarie 2020