Este posibil ca in privinta mea sa fie aplicata interdictie de a parasi tara?

15 august 2023 4

Buna ziua. Am cumparat un telefon in credit si nu am achitat ratele timp de 6 luni. Acum sunt plecata din tara, dar recent am fost contactata de un executor, care m-a informat ca a avut loc judecata in privinta creditului mentionat. Executorul mi-a propus sa ne intelegem sa achit datoria in transe lunare. Vreau sa revin in Republica Moldova pentru putin timp. Este posibil ca am aplicata interdictie de a iesi din tara, avand in vedere cele descrise mai sus?

Comentariile juriștilor 2

Descărcaţi discuția
Tatiana Scobiola
  • Avocat
  • Alte contravenţii
  • Alte domenii

Bună ziua. Trebuie să verificați pe Portalul instanțelor de judecată https://instante.justice.md/ dacă există o încheiere prin care s-a admis demersul executorului judecătoresc cu privire la aplicarea interdicției de a părăsi țara în privința Dvs.

16 august 2023
Tatiana Scobiola
  • Avocat
  • Alte contravenţii
  • Alte domenii

Mă puteți apela pe nr. 068769517 sau pe e-mail: scobiola97@mail.ru

16 august 2023