Este posibil de luat in arenda sau de procurat pasunea din albia riului Bic?

8 iulie 2017 46

Buna ziua, spuneti va rog daca este posibil de luat in arenda sau de procurat pasunea care se afla pe albia riului Bic? Si ce lege reglemeteaza?

Jurist comments 2

Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Pentru un răspuns la această întrebare adresațivă la Administrația Publică Locală din acea regiune.

Reglementări de care aveți nevoie puteți găsi aici, în Legea privind terenurile proprietate publică şi delimitarea lor ( http://lex.justice.md/viewdoc.php?action=view&view=doc&id=325735&lang=1 )

9 iulie 2017
Călin Bobeică
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Selectati un teren anume , si solicitati de la vreo cunostinta care are accesul la datele cadastrale in registrul electronic, aflati cine este proprietarul terenului , ulterior daca e terenul Primariei solicitati incheierea unui contract de locatiune !

9 iulie 2017