Este pusa interdictie de a parasi tara daca ai dosar penal?

23 august 2017 879

Spuneti, va rog, daca este deschis dosar penal, poti parasi tara?

Comentariile juriștilor 2

Descărcaţi discuția
Iulian Moraru
  • Jurisconsult
  • Alte domenii

Bună ziua!

Nu este obligatoriu să fie aplicată măsura itnterdicției de a părăsi țara în situația în care este deschis dosar penal. Depinde de situație.

Succese!

23 august 2017
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere
  • Alte contravenţii

Buna ziua!

Obligatia de a nu parasi tara este dispusa in prezenta dvs. Daca nu vi s-a adus la cunostinta acest fapt (nu ati semnat ordonanta prin care a fost dispusa obligarea de a nu parasi tara ) atunci nu aveti de ce sa va faceti griji.

Cele bune!

23 august 2017