Este vorba de o piramida aici?

11 iulie 2017 35

Am fost invitat la niste cursuri, unde ni sa vorbit despre tot felu de preparate farmaceutice si instrumente care iti mentin corpu sanatos sau te trateaza in cazu bolii. Ca mai apoi am fost informati ca a activa in organizatia data va trebui sa achitam 210 lei pentru contabit (mentionez ca persoana in cauza "Trainerul" a afirmat ca compania data activeaza in 20 de tari si are peste 40 de filiale si are doar un contabil pe care noi-viitorii angajati il platim o singura data in viata cu suma mentionata anterior). Plus la asta nu a concretizat in ce consta munca noastra, mentionind doar faptul ca noi vom recruta alti oameni care vor constitui echipa noastra cu care vom munci.
P.S. Din spusele lui reese ca daca recrutezi mai multi oameni si ii instruesti, primesti mai multi bani.

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Călin Bobeică
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Deseori da , insa totusi verificati pe google, parerile si aprecierile companiei , mai ales ca are 40 de filiale in 20 de tari !
Totodata personal sunt foarte sceptic in ce priveste ,,recrutarea" altor persoane in scopuri neclare , insa aceasta modalitate de dezvoltare a companiei este una des... mai detaliat aplicata !
Verificati toate informatiile pe internet , la sigur gasiti !
Succes

13 iulie 2017