Eu am incalcat marcajul, dar stapanul masinii a primit proces-verbal

8 iunie 2017 44

Buna! Veneam cu sotia de la maternitate si in oras cu partea stînga a masinii am călcat marcajul. Eu mergeam pe procura la masina, amu la stăpîn i-a venit scrisoarea cu încălcarea data, pe 12 trebuie sa se prezinte pentru întocmirea procesului verbal. Ce trebui sa facem noi acuma?

Jurist comments 2

Dumitru Barbaroș
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Salut Slavic,

În acest caz, proprietarul automobilului se va prezenta la întocmirea procesului-verbal și va comunica că la volan erați Dvs. Procesul-verbal va fi întocmit pe numele Dvs.

9 iunie 2017
Călin Bobeică
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Nu va duceti nicaieri nici d-stra nici stapinul ! Pina la momentul in care INP vor trimite ,,actul de constatare " conform procedurii , prin aviz de receptie ! Peste un an trece termenul de prescriptie !
Mai multe detalii : 069757546!

9 iunie 2017