Eu nu vreau să am pensie

26 februarie 2018 429

Bună ziua, sunt angajat oficial în câmpul muncii deja de mai bine de 10 ani. Achit impozite enorme care nu mi se vor întoarce vreodată. Eu nu vreau să achit impozite pentru nevoile statului, căci dacă am vreo problemă mă adresez la instituțiile private, deoarece calitatea serviciilor este alta. Cui să mă adresez să nu plătesc niciun impozit, cui să mă dezic de toate aceste cheltuieli inutile?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Marina Bzovii
  • Avocat-stagiar
  • Alte domenii

Atit contributiile la Casa nationala de asigurari sociale, cit si cele la compania Naţională de Asigurări în Medicină se organizează şi funcţionează avînd la bază principiul obligativităţii, potrivit căruia persoanele fizice şi juridice au, conform legii, obligaţia de a participa la sistemul asigurării obligatorii de asistenţă medicală, și socială.

Drept... mai detaliat urmare nu vă puteti dezice de aceasta obligație.

26 februarie 2018