Eu sunt banuit de savarsirea infractiunii de escrocherie

8 noiembrie 2019 37

Eu sunt banuit de savarsirea infractiunii de escrocherie (art.190 (2) CP). Din partea vatamata s-au luat 3 cei mai buni prieteni. Cum eu pot sa demonstrez ca nu sunt vinovat? Nu am avut niciodata probleme cu justitia.

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Arsen Saruhanean
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere
  • Alte contravenţii

Prin circumstanțele de fapt, prin invocarea erorilor comise la etapa urmăririi penale, prin cazier judiciar puteți demonstra că nu ați avut antecedente penale și sunteți învinuit prima dată, dar pentru infracțiunea care nu ați săvîrșit. Sunt importante toate circumstanțele cauzei!

10 noiembrie 2019