Eu sunt nascut in Estonia

28 iulie 2018 13

Buna ziua. As vrea sa ma sfatui cu Dvs. Eu sunt nascut in Estonia si vreau sa ma ajutati cu documentele. Eu vreau sa mi se acorde cetatanie estoniana. Am familie si locuiesc in Moldova. Va rog mult sa ma ajutati.

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna ziua,
Situația urmează a fi privită din punct de vedere dacă sunteți în drept de a pretinde la obținerea cetățeniei.
Procedura nu prea e cunoscută de multă lume, din care considerente urmează a solicita de la ambasade sau instituțiile din Estonia.

29 iulie 2018