Eu vreau ca baiatul meu de 3 ani sa locuiasca cu mine

15 iulie 2019 16

Buna ziua. Nu sunt casatorit cu sotia mea, dar avem un baiat de 3 ani care poarta familia mea. Dupa ce ne-am despartit, nu-mi da voie sa-l vad si nici sa particip la educarea lui. Eu vreau ca el sa locuiasca cu mine, pentru ca ea nu are posibilitate sa-l intretina. Ce pot sa fac in acest caz? Dati-mi, va rog, un sfat!

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna
Cu certificatul de naștere unde este identificat că sunteți tată va adresați la direcția pentru protecția copiilor în scopul stabilirii unui grafic de întrevederi.
Daca nu se respectă acest grafici, puteți obligă prin judecată, sau solicita stabilirea domiciliului copilului cu dumneavoastră, astfel privind posibilitățile și oportunitățile pe care le puteți oferi.

21 aprilie 2020