Examinarea conducatorilor auto

20 februarie 2018 61

Buna ziua. As vrea sa primesc un raspuns la intrebarea care ma macina. Eu am facut cursul teoretic si practic la o scoala auto din Chisinau (am facut acolo fiind studenta). Acum m-am mutat cu traiul in Cahul. Este posibil cumva, in baza vreunei cereri, sa imi iau actele ca sa sustin examenele undeva la sud, gen Cahul, Comrat? Si sa nu mai parcurg sute de km sa imi iau hotel cu o seara inainte de examenul care incepe la 8 dimineata? Care este procedura legala si corecta? Multumesc anticipat!

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Bună ziua,

Sunați la unul din numerele publicate pe site-ul acestora și sunt sigur că aceștia vor veni în întîmpinare cu o soluție pentru dvs.

http://www.registru.md/ro/zona-1-cca/scca-chișinău

22 februarie 2018