Executare credit

29 septembrie 2017 55

Buna ziua! In cazul unui credit online, neachitat la timp, IFN-ul a facut cerere de valoare redusa, insa instanta de fond i-a respins-o pe motiv ca nu era contract semnat olograf de catre impumutat, iar la valoarea virata imprumutatului nu este trecut numarul de contract online, ci un alt numar. IFN-ul a facut apel, a depus la dosar copia contractului online, precum si dispozitia de plata prin care a facut plata catre imprumutat, iar tribunalul a trimis adresa imprumutatului prin care-i solicita ca in termen de 15 zile sa-i puna la dsipozitie toate raspunsurile care sa vina in intampinarea ridicata de IFN. Puteti sa-mi spuneti, va rog, ce este de facut in atare situatie? A trecut deja o saptamana de la primirea adresei.(Evident ca este vb despre un IFN cu servicii online, cu dobanzi uriase). Multumesc anticipat si va urmaresc in continuare, pentru fiecare postare.

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Speța ține de competența unui jurist care cunoaște legislația României. Procedura civilă din RM nu cunoaște procedura de cerere cu valoare redusă.

5 octombrie 2017