Executor judecatoresc

26 octombrie 2023 3

Buna ziua. Nu am rambursat un credit si executorul mi-a blocat cardul. Mai intai era indicata o suma in minus, apoi aceasta a crescut. Am dreptul sa-l dau in judecata pe executorul judecatoresc?

Jurist comments 2

  • Avocat
  • Alte domenii

Mai întâi infomați-l, prezentați probe, înregistrați cereri în scris, ....de exemplu ridicarea sechestrului de pe cardul de salariu, că primiți salariul pe acel cont bancar și că ați dori să vă urmărească salariul conform procedurii legale cu reținerea unei cote-părți din salariu conform Codului de executare și doar după aceasta... mai detaliat evident că puteți contesta acțiunile/inacțiunile executorului judecătoresc......

27 octombrie 2023
  • Jurisconsult

Buna Veronica, aciunele executorul sunt ilegale. În primul rând DVS trebuie să vă apreciați cu cât sunte datoare pentru asta DVS înaintați o cerere executorului de a vă expedia titulu executoriu în copie, unde v-a fi menționată suma stabilită de instanță pentru a fincasat silit de la DVS. În așa... mai detaliat caz DVS o să să cunoștați realitatea, după ce o să dansați, adică o să întreprindeți și alte acțiuni.

27 octombrie 2023