Executor judecătoresc

22 februarie 2022 44

Buna ziua. Excutorul judecătoresc mi-a pus sechestru pe bani pentru o amenda primita cu 2,5 ani in urma de o persoană terță. Pe cine dau in judecată? Ce daune morale scot din faptul ca s-au bagat in buzunarul meu fara sa verifice faptul ca nu am nici o atribuție fata de procesul verbal.

Jurist comments 1

  • Jurisconsult

Noroc Alexandru, da v-a fost deranjat anturajul DVS. Ați fost învinuit, precum că aveți o amendă. Legislația în vigoare nu prevede încasarea pentru așa ceva un prejudiciul moral.

24 februarie 2022